2015 Öğretmen maaşlarına yeni zam var mı?

yorumsuz
746 views
2015 Öğretmen maaşlarına yeni zam var mı?

 2015te öğretmen maaşına zam varmı, nöbet  parası geliyor mu? Ek ders Ücretlerine zamn varmı?

 

Sizlerinde bildiği gibi 2014 yılının Ocak ayından itibaren tüm kamu görevlilerinin maaşlarında net 123 Lİra artış yapıldı. Ogretmnleerin tazminatlarında 2014 yılı Ocak 75 TL ve 2014 yılı  Temmuz 75 TL olmak üzere toplam 150 TL artış yapılmıştı.2015 yılında da tüm kamu görevlilerine % 3 + % 3 zam verilecek.

 

 

2015_ogretmene_zam_varmi_ekders_zammi_nobet_parasi

 

 

 

 

 

 

 

 

Doğu Bölgsinde Çalışan Ogrtmenlre Ek Ders Zammı Yolda.

İl dışı ve özür grubu tayinleriyle her sene Doğu bölgelrinden  Batı’ya öğretmen ler tayin aldırmaktadırlar. yaşanmaktadır. Doğu’da çalışan öğretmenleri ek ders ücreti iki katına çıkarılarak dooğu cazibe merkezi halin gtirilecek. Tabi bunu hangi öğrtmen ister buda merak konusu. O bölgelerde belli yıl çalışan öğretmenler Eekders ile ödüllndirilmeye çalışılacak. Diğer bölgelerden Doğu bölgesine nakil olmak isteyen öğretmenlere kolaylık sağlanacak.

 

Ek Ders Ücretlerine yeni zamn Yapılacak mı?

Ek ders ücretlerinde bir artış söz konusu olabilir. Ancak bu artış için 2015’teki Toplu Sözleşme beklenecek. Konuyla ilgili orada karar alınacak ve uygulanırsa 2016’dan itibaren ek ders ücretlerinde artış yapılacak.

 

Yıllardır Beklenen Nöbet Ücreti Olacak Mı?

Öğretmene 4 saat nöbet ücreti verilmesi konusu da gündemde. Son kararı Maliye Bakanlığı verecektir. Nöbet ücreti konusu MEB’in masasında duruyor.

 

Yine Öğretmenlrin Sabırsızlıkla Beklediği Ek Gösterge Değişecek Mi?

Polis ve öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması konusunda çalışmaların hangi aşamada olduğunu bilemiyoruz. Öğretmenlerin maaşlarında yaklaşık 50 TL’lik bir artış getirecek düzenlemenin yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini koruyor.

 

Öğretmnelerin Müzdarip Olduğu Bir Konu Olan Enflasyon Farkı Olacak Mı?

2014 yılında seyyanen zam yapıldığı için enflasyon farkı artışı olmayacak ancak 2015 zammı yüzdelik olduğu için gelecek sene enflasyon farkı ödemesi yapılabilecektir. En erken enflasyon artış zammı 2015 Temmuz’da verilecektir.

 

2014 Yılında Ek Ders Ücretleri Malesef Aynı Kaldı!

2014 yılında seyyanen zam yapıldığı için öğretmenlerin ek ders ücretlerinde bir artış yaşanmadı. 2013 yılı ek ders ücreti ile 2014 yılı ek ders ücreti arasında 0.02 kuruşluk bir artış olmuştu. 2015-Ocak ayından itibaren ek ders ücretleri sadece % 3 oranında artacak.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*