2014 26 haziran İl Dışı öğretmen Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor

yorumsuz
331 views
2014 26 haziran  İl Dışı öğretmen Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor

2014 26 haziran  İl Dışı öğretmen Yer Değiştirme Sonuçları Açıklanıyor,2014 il dışı öğretmen atam sonuçları ekranı, il dışı ogretmen atama sonucları ne zaman

 

20 Haziran 2014 te il dışı öğretmen atama başvuruları sona erdi. Ve il dışı sonuçları 26 haziran 2014 cuma günü açıklanıyor. Takvimde 24-26 haziran yazsada her zamanki gibi takvimin son gübü bekleniyor. Aldığımız habere göre Cuma günü yani yarın açıklanacakmış

 

2014_il_disi_atama_tayin_sonuclari_atamameb_24_26_haziran_bilgilerburada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aslında il dışı atama işleminde yapmaları gereken bir tuşa basmak ve sistem otomatik dağıtacak. Ertesi gün bile açıklayacakları sistemi 1 hafta 10 gün bekletiyorlar. Ama napalım keşke ramazan başlamadan önce yetiştirselerdide millet oruçlu oruçlu ev arayıp tayinle uğraşmasaydı

Neyse 2014 26 haziran il dışı sonuçları için tıklayınız.

http://atama.meb.gov.tr/

 

aynı zamanda il dışı öğretmen atama takviminide açıklayalım. Ve ne gibi işelemler yapılması gerektiğini. İl dışında tayini çıkan bi öğretmen neler yapıyor_ yolluğunu nereden hesaplatıyor? yeni görevine kaç günde başlamak zorunda?

 

ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME VE ATAMA  İŞLEMLERİ

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler    12-16 Mayıs  2014   Başvuruların  Alınması 20-21 Mayıs  2014  Atamaların Sonuçlandırılması (Ataması yapılanların ilişikleri dönem bitiminden itibaren kesilecektir.)
İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler    16-20 Haziran  2014   Başvuruların  Alınması 24-26 Haziran  2014  Atamaların Sonuçlandırılması
Yaz  Dönemi Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler    04-08 Ağustos  2014  1. Aşama  Başvuruların Alınması 11-15 Ağustos Tercih Başvurularının Alınması 19-20 Ağustos Atamaların Sonuçlandırılması
Yaz  Dönemi İlk Atama    25-29 Ağustos  2014   Başvuruların  Alınması 01-03 Eylül  2014  Atamaların Sonuçlandırılması

İL VE İLÇE MİLLİ  EĞİTİM   ŞUBE  MÜDÜRLERİNİN  BÖLGE   HİZMETİNE  BAĞLI ZORUNLU YER DEĞİŞTİRME  İŞLEMLERİ

4 ve 5 inci  bölgede  2 yılını dolduranlardan, aynı  bölgede  2  yıl daha yerinde kalmak isteyenler ile mazereti olanların belirlenmesi    12-16 Mayıs  2014
Kontenjanların duyurulması ve başvuruların  alınması    09-13 Haziran  2014
Atamanın sonuçlandırılması    20 Haziran  2014

İL VE İLÇE MİLLİ  EĞİTİM   ŞUBE  MÜDÜRLERİNİN İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME  İŞLEMLERİ


Kontenjanların duyurulması ve başvuruların  alınması    07-11 Temmuz  2014
Atamaların sonuçlandırılması    18 Temmuz  2014

YÖNETİCİ DIŞINDAKİ DİĞER PERSONELİN GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ  İŞLEMLERİ


Yönetici dışındaki diğer personelin görevde yükselme ve unvan değişikliği  sınavı    13 Eylül  2014
Kontenjanların duyurulması ve başvuruların  alınması    03-07 Kasım  2014
Atamaların sonuçlandırılması    14 Kasım  2014

İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler

16-20 Haziran 2014 Başvuruların Alınması

24-26 Haziran 2014 Atamaların Sonuçlandırılması

Yaz Dönemi Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeler

04-08 Ağustos 2014 1. Aşama Başvuruların Alınması

11-15 Ağustos Tercih Başvurularının Alınması

19-20 Ağustos Atamaların Sonuçlandırılması

İl İçi Başvurusu Yapan Öğretmen İl Dış Tayin  İsteyebilecek Mi ?

 
2014 il içi yer değiştirme takvimi açıklandığından beri merak ettiğiniz sorular var.İl içi Tayin başvurusunda bulunan il dışı tayin isteyebilir mi?Özür durumundan tayin nasıl oluyor?Bu soruların hepsi iL İçi yer değiştirme başvurusunda netlik kazandı.İl İçi isteyen Öğretmen adayları il dışı tayin başvurusu yapamayacak fakat özür durumu olursa özürü ile beraber başvurusunu gerçekleştirecek.

Konu ile ilgili il içi yer değiştirme kılavuzunda yer alan o maddeler

 
İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler, aynı dönemde iller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacak. Ancak bunlardan il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra özürleri oluşanlar, yer değişikliği isteyebilecek. 
Milli Eğitim Bakanlığı  2014 yaz dönemi il dışı öğretmen atama süreci Haziran ayında başlıyor. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 16 Haziran pazartesi başlayacak ve 20 Haziran 2014 Cuma Güncel öğretmen atama ve yer değiştirme haberlerini Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi ile aynı anda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İl dışı öğretmen atamalara hangi öğretmenler başvurabilir? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2014 yılı il dışı yer değiştirme ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme yönetmeliğine göre  öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri aşağıdaki gibi yapılacaktır.


MEB İl Dışı atama duyurusu yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İl dışı atama duyurusu

Öğretmenlerin, 2014 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri, 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.

 

1-  İller arası isteğe bağlı yer değiştirecek öğretmenlerden;

 

a)    Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar, bu yükümlülüklerini tamamlayanlar veya muaf olanlardan 30 Eylül 2014 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 

b)       Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar ile başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar, istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabilir. Bu kapsamdaki öğretmenlerde bulundukları ilde 3 yıllık çalışma süresi aranmaz; bunlardan tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar bulundukları yerde görevlerine devam edeceklerdir.

 

c)    Dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarında görevli zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 15 Eylül 2014 tarihi itibarıyla bulundukları ilde 3 yılını dolduranlar, il içinde veya iller arasında zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 

ç) 2012, 2013 ve 2014 yıllarında iller arasında yer değişikliği yapıldıktan sonra çeşitli sebeplerle eski görev yerlerine iade edilenlerin, eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri 3 yılın hesabında birlikte değerlendirilecektir.

d)   Doğrudan Bakanlığa bağlı taşra teşkilâtı kapsamında bulunan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, istemeleri halinde iller arası yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 

2-    Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, 20/06/2014 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

3-   Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerden 15 Eylül 2014 tarihine kadar kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna döneceklerini beyan edenler, yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir. Bunlardan en geç 15 Eylül 2014 tarihi itibarıyla atandıkları eğitim kurumunda göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

4-    Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli öğretmenlerden 15 Eylül 2014 tarihine kadar yurt dışı görev süresinin veya aylıksız izinlerinin sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilir. Bu kapsamda yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 15 Eylül 2014 tarihine kadar atandıkları eğitim kurumunda göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

5-  Zorunlu çalışma yükümlüğüne bağlı yer değiştirecek öğretmenler;

 

a)       06/05/2010 tarihinden sonra atanıp birinci, ikinci ve/veya üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden toplam 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan veya 15 Eylül 2014 tarihi itibarıyla tamamlayacak olanlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanında hiç görev yapmamış ya da eksik hizmeti 6 aydan fazla olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere il içinde veya iller arasında dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına tercihleri doğrultusunda atanır. Tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar, alanlarında norm açığı bulunan diğer zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına atanır. Bunlardan başvuruda bulunmayanların atamaları Bakanlıkça resen yapılacaktır.

 

b)    Birinci, ikinci veya üçüncü hizmet alanlarında iken Mayıs 2014 tarihi itibarıyla zorunlu çalışma yükümlüğü öngörülen dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanları kapsamına alınan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, görev yaptıkları eğitim kurumunda kalabilecekleri gibi istemeleri halinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde de bulunabileceklerdir.

 

c)  Eğitim kurumu müdürlükleri, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri, yukarıda belirtilen 3 yıllık çalışma süresini doldurmaları nedeniyle bu yıl zorunlu çalışma yükümlülüğüne tabi tutulacak öğretmenlerin tespit ve takibini yaparak bu öğretmenlerimizin yer değiştirme başvuru formu doldurmasını sağlayacaktır. Başvuru formu doldurmayanların formları eğitim kurumu müdürlüklerince doldurularak onaylanacaktır. Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespitinde ihmali görülen yöneticiler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

 

ç) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden Yönetmeliğin 33 üncü maddesinde sayılan mazeret halleri kapsamında mazeretlerinin devam ettiğini belgelendirenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri, talepleri halinde ertelenecektir. Mazeretlerini belgelendiremeyenler ise zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanmak üzere başvuruda bulunacaklardır.

d)   06/05/2010 tarihinden önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmenliğe başlayanlardan 06/05/2010 tarihinden sonra KPSS puanı ile kadrolu öğretmenliğe atananlar, zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulacaktır.

 

e)   Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden eşi aynı ilin farklı ilçesinde ya da başka bir il’de görev yapanlar, istemeleri halinde zorunlu yer değiştirme başvurusunda bulunmayabilecektir. Bu durumda bulunan öğretmenler eşinin bulunduğu yere 2014 özür durumundan yer değiştirme döneminde yer değiştirme isteğinde bulunacaktır. Bunlardan özür durumundan yer değiştirme döneminde eşinin yanına yer değiştirme isteğinde bulunmayanlar, Bakanlıkça zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanacaktır.

 

6-    Üç yıllık sürenin hesabında, sözleşmeli öğretmenlik ve asker öğretmenlik dahil, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu ilde fiilen öğretmen olarak görev yaptıkları süreler dikkate alınır. Aylıksız izinli olarak geçirilen süreler ile eğitim kurumları dışında Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışılan süreler ise 3 yıllık sürenin hesabında dikkate alınmayacaktır.

7-     Soruşturma sonucu başka il’e atanan öğretmenler, yeni görevlerine başladıkları tarihten itibaren 3 yıl geçmeden daha önce görev yaptıkları il’e yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır.

8-     Yer değiştirme sonucu farklı illere atanan öğretmen eşlerden, görev yerinden ayrılmadan atamasını iptal ettiren, eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme döneminde eşinin bulunduğu il’e; aynı ilin farklı ilçelerine atananlar ise, atandıkları yerde göreve başladıktan sonra, il içi özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir.

9-     Öğretmen eşlerden yalnızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması ve iller arasında atamasının yapılması halinde diğer eş, özür durumuna bağlı atama döneminde eş durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilir. İller arasında isteğe bağlı ataması yapılan eş, aynı atama döneminde ayrıldığı il’e eş durumundan atama başvurusunda bulunamayacaktır.

10-    İsteğe bağlı olarak iller arasında görev yeri değiştirilen öğretmenlerden eşleri kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışında çalışanlar, atamalarının yapıldığı tarihten sonra oluşan özür durumları hariç, aynı atama döneminde ayrıldıkları il’e atama başvurusunda bulunamayacaktır.

11-   2014 yılı il içi yer değişikliği döneminde ataması yapılan öğretmenler, iller arası yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır.

12- Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır.

13-   Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle veya posta yoluyla yapılan başvurular; gerekli şartları taşımayan başvurular; gerçeğe aykırı bilgi ve belgeyle ya da istenilen bilgileri uygun biçimde işaretlemeden yapılan başvurular ile Elektronik Başvuru Formu imzalanmadan ve onaylanmadan yapılan başvurular geçersiz sayılacak; geçersiz başvurulara dayalı yer değiştirmeler iptal edilecektir.

14-  Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvuruları onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem yapılacaktır.

15-    Yer değiştirme iş ve işlemlerinin yürütülmesi, başvuruların onaylanması ve reddedilmesinden sırasıyla okul, ilçe ve il millî eğitim müdürlükleri yöneticileri görevli, yetkili ve sorumludur.

16-     Başvuru Formunun doğru ve eksiksiz doldurulmasından başvuruyu yapan öğretmen sorumludur. Öğretmenler, başvuruların onay işlemleri tamamlanmadan eğitim kurumu yöneticiliklerinden belgeye dayalı bilgi düzeltme talebinde bulunabilir ve bilgi düzeltmesi yaptıran öğretmenler, süresi içinde yeniden başvuru yapabilirler. Ancak başvurunun il milli eğitim müdürlüğünce onaylanmasından sonra hiçbir surette düzeltme yapılamaz.

17-    İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerden görev yaptığı il/ilçe dışında bulunanlar, her türlü iletişim aracıyla kadrosunun bulunduğu okul müdürlüğünü bilgilendirmek suretiyle başvurularının onaylanmasını isteyebilecek; okul yöneticileri de süresi içinde başvuruları onaylayacaklardır. Başvurusu onaylanan öğretmenlere ait Başvuru Formunun çıktısı okul müdürlüklerince öğretmenlere göreve başladıklarında imzalattırılacaktır.

18-    Başvurular, sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacaktır. Başvurular, başvurunun yapıldığı veya izleyen gün içinde eğitim kurumu müdürlüklerince; eğitim kurumu müdürlüğünün onayını takip eden gün içinde ise ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacaktır. Son gün yapılan başvuruların onay işlemleri aynı gün tamamlanacaktır.

19-    Müstakil müdürlüğü bulunmayan okullarda görevli öğretmenler ile kadroları il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde bulunan öğretmenler, başvurularını kadrolarının bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine yapacaklardır.

20-    Öğretmenler, görevli oldukları eğitim kurumu ya da kadrolarının bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine dilekçe vermek suretiyle başvuru süresi içinde yer değiştirme başvurusundan vazgeçebilirler. Bu başvurular elektronik ortamda ilgililerce iptal edilecektir.

21-    Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü” ve “Bilgi Teknolojileri” mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyecektir.

22-    Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinin bütün alan öğretmenleri ile spor liseleri ve güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi alan öğretmenleri tüm eğitim kurumlarını, ilgili mevzuatına göre Anadolu lisesine atanan ve halen görev yapan öğretmenler fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ile spor liseleri ve güzel sanatlar liselerini tercih edebilecektir.

 

Ancak spor liseleri ve güzel sanatlar liseleri dışındaki eğitim kurumlarında görevli görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi alan öğretmenlerinden daha önce spor liseleri ile güzel sanatlar liselerinde görev yapmış olanlar, alanlarına göre spor liselerini ve güzel sanatlar liselerini tercih edebilecektir.

23-    Öğretmenlerden bilim ve sanat merkezlerinde görev yapmakta olanlar ile daha önce görev yapmış olanlar, bilim ve sanat merkezleri ile diğer eğitim kurumlarını (Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinin tüm alanları ile spor liselerinin beden eğitimi, güzel sanatlar liselerinin ise görsel sanatlar ve müzik alanları hariç) tercih edebileceklerdir.

24-   Tercihler:

 

a)    İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 25 eğitim kurumunu tercih edebilecektir. Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, tercihleri dışında 26 ncı seçenek olarak bir il’i daha tercih etme hakkı verilecektir. Ancak 25 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 26 ncı seçenek işaretlenemeyecektir. Bunlardan 26 ncı seçeneği işaretleyenler, yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacaktır.

 

b)     Zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere il içinde veya iller arasında yer değiştirecek öğretmenler, bu tercihlerini dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına yapacaklardır.

25-    Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanlarının eşitliği hâlinde öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olana öncelik verilecek; eşitliğin devamı halinde ise bilgisayar kurası ile atama yapılacaktır.

26-     İller arası görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen özür durumlarından biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarından alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumlarına valiliklerce atanacaklardır.

27-      Yer değiştirme başvuruları 16-20 Haziran 2014 tarihleri arasında alınacak, atamalar 26 Haziran 2014 tarihlerinde yapılacak, ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri ise 30 Haziran 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

28-       Yer değiştirme başvurularına ilişkin tereddütler öncelikle il millî eğitim müdürlüklerince giderilecek; bu şekilde giderilemeyen tereddütler ise Bakanlığa bildirilecektir. Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır.

 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 
2014 İl dışı yer değiştirme başvuruları başlıyor. İl dışı tercih yapacak adaylara büyük kolaylık sağlayacak il dışı atama tercih kılavuzunu yayınladık.

İl Dışı Yer Değiştirme Robotunu yayına aldık. İl Dışı Tercih Robotuna kayıt olabilir ve mevcut kayıtlar arasından sıranızı öğrenebilirsiniz.Tayin bekleyen birçok öğretmenin dört gözle beklediği il dışı tayinler için artık süreç başladı. İl dışı tayinler için başvurular 16-20 Haziran 2014 tarihleri arasında alınacak. 24 ya da 25 Haziran tarihlerinde de sonuçlar açıklanacak. İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başvurularında en önemli hususlar branşınız, hizmet puanı ve tercih edilecek ilin popülaritesidir. Dolayısıyla hangi branştan hangi ile kaç puanla kaç kişi tayin isteyecek, bunu öğrenmek ve kendi sıranızı görmek adına mebpersonel.com olarak il dışı yer değiştirme robotunu hazırldık.

İl dışı tercih robotuna Adınız, görev yaptığınız yer, tayin isteyeceğiniz yer ve hizmet puanı bilgisini girerek sistemimize kayıt edebilir ve bu şekilde gerçekleşen kayıtlar arasında il dışıtercih sıranızı öğrenebilirsiniz. Kayıtları biz şimdiden almaya başladık, sizler 16-20 Haziran tarihleri arasında sorgulama yaptığınızda en doğru sonucu alabilirsiniz. Unutmadan buradaki kayıtlar her ne kadar il dışı tayin isteyecek olan öğretmenler tarafından doldurulmuş olsa da kimi zaman yanlış beyan edilmiş puanlar girilebilir. Bu sebepten ötürü buradaki verileri sadece tahmin amaçlı kullanmanız tavsiye edilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*