19 yaşındaki annenin çaresizliği

yorumsuz
510 views
19 yaşındaki annenin çaresizliği

KONYA’da 19 yaşındaki Burcu Akgül, kilo alamadığı için hastaneye götürdüğü 1 yaşındaki kızı Filiz Dilara Akgül’ün, kalbinin delik, karaciğerine kan pompalayan damarın da tıkanık olduğunu öğrendi.

19-yasindaki-annenin

Doktorlar, 6 kilo olan küçük kızın ameliyatını kilo düşüklüğü nedeniyle riskli bularak, özel mamayla beslenmesi gerektiği söyledi. Eşinin işsiz ve maddi durumlarının iyi olmadığını söyleyen anne Burcu Akgül, ”Biz doktora giderken bile yol parasını başkasından alıyoruz. Kıyafetlerimizi de komşularımız veriyor. O yüzden kızıma düzenli mama alamıyorum” dedi.

Seydişehir İlçesi’nde oturan Burcu Akgül 16 yaşında iken, şu an 20 yaşında olan Baki Akgül ile kaçtı. Çift daha sonra ailelerinin izinliyle evlendi. 3’üncü bebeğine hamile olan Burcu Akgül, 1 yaşındaki kızı Filiz Dilara Akgül’ü kilo alamadığı için Meram Tıp Fakültesi’ne götürdü. Burada yapılan tetkiklerde minik Filiz Dilara’nın kalbinin delik, karaciğerine kan pompalayan damarında tıkanıklık saptandı. Kilo kaybının da bundan olduğu ortaya çıktı. Doktorlar, küçük kızın vücut direncinin zayıf ve kilosunun düşük olması nedeniyle ameliyatı riskli buldu. Kalsiyum ve protein içeren özel mamalarla beslenip, kilo seviyesi yükseldikten sonra ameliyat olabileceğine karar verdi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*